●~Gençlik Fan~●
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paylaş Paylaşa Bildiğin Kadar!

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

'Eski bir Haber'

YazarMesaj
eLiche...

eLiche...

Takım : 'Eski bir Haber' 61945368
Ruh Hali : 'Eski bir Haber' Bravo10

'Eski bir Haber' Empty
MesajKonu: 'Eski bir Haber'   'Eski bir Haber' Icon_minitimeC.tesi Şub. 13, 2010 10:40 pm

skerliğimi de yapmadım; ama asker-polis rolleri gelip beni buluyor
`O Şimdi Asker`de Yunan askeri, `Emret Komutanım`da Üsteğmen Levent rolü ile tanıdığımız Sarp Levendoğlu, Star TV`de pazartesi günleri ekrana gelen `Zeliha`nın Gözleri` adlı dizide Asayiş Şube Cinayet Bürosu başkomiseri olarak karşımıza çıktı.

O Şimdi Asker`de Yunan askeri, `Emret Komutanım`da Üsteğmen Levent rolü ile tanıdığımız Sarp Levendoğlu, Star TV`de pazartesi günleri ekrana gelen `Zeliha`nın Gözleri` adlı dizide Asayiş Şube Cinayet Bürosu başkomiseri olarak karşımıza çıktı.

`En büyük hayalim yönetmen olmak` diyen Sarp Levendoğlu, `Ben, ben olarak ilerlemek isterim.` diyor.

Henüz askerliğini dahi yapmamış olan Levendoğlu, hangi sete asker ya da polis aransa ilk akla gelen isimlerin başında geliyor. `Zeliha`nın Gözleri`ne başlamadan önce aldığı, fakat kabul etmediği iki teklifte de polis olması istenmiş. İlk merak ettiğimiz konu da bu oluyor Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi`ndeki sete giderken. Fotoğraf için olmasa da sohbet için uygun bir sınıf buluyoruz. Bizim değil; ama Levendoğlu`nun sıralara oturması hiç de kolay olmuyor. Boyu neredeyse 2 metreye yakın. Bu, neden asker-polis rollerinin aranan ismi olduğu sorusunun da cevabı aslında. Zaten kendisi de aynı fikirde: `Birilerine gidip asker ya da polis olmak istediğimi söylemiyorum. Herhalde fiziki görünüşüme bakıp karar veriyorlar. Senaryo bütünlüğünde hoşuma giden polis-asker, dışarıda hoşuma gitmiyor; ama insanlar seviyor. Bu da benim işimi iyi yaptığımı gösterir. Zaten üç polisiye dizi teklifi daha geldi.` Mafya ve ağalı dizilerde rol teklifi de alan Levendoğlu, birbirinin aynı olduğu gerekçesiyle bunları geri çevirmiş. Her seferinde başka rollerde oynamak istiyor. Asker-polis rolleri üzerine yapışır mı yapışmaz mı bilinmez; ama oyuncu, çocuk katili rollerinde bile oynayabileceğini söylüyor. `Düşünürsem işimi yapamam.` dediği şöhrete hiç takılmıyor. Oyunculuğun dışında ortada fazla görünmeyen Levendoğlu, şöhret için yanıp tutuşanların gelip geçici olduğunu iyi biliyor.

İkinci bölümü önceki gün yayınlanan `Zeliha`nın Gözleri`nin yazlık dizi olmadığını söyleyen Levendoğlu, `Eylülde başlayacaktı; ancak kanal yetkilileri bu dönemde yayınlayalım dediler. Biz de kabul ettik.` diyor. Dizide kocası tarafından terk edilen ve iki çocuğuyla hayatın her türlü zorluğuna rağmen değerlerinden taviz vermeyen Zeliha ile karısını kaybettikten sonra kendini mesleğine adamış bir polis olan Reha`nın karşılaşmaları ve birbirlerine destek olmaları anlatılıyor. Her hafta farklı bir cinayetin işlendiği ve çözüme kavuştuğu dizide ilk bölümde olayların hemen çözüme kavuşması izleyicinin kafasını karıştırsa da, Levendoğlu gelecek bölümler için şöyle konuşuyor: `İlk bölümde izleyiciyi ekrana çekmek için mecburen anlatım açık olacaktı. Bir de bizim izleyicimiz bu tür dizilere biraz yabancı. Gelecek haftalarda böyle olmayacak. Soru işaretleri fazla olacak. Merak uyandıracak bölümler var. İzleyiciler cinayeti çözmek için diziye dahil olacak.` Emniyet müdürlüğünden destek alınarak çekilen dizinin bir de eski emniyet müdürü danışmanı var

'Eski bir Haber'
1 sayfadaki 1 sayfası